Speaker 1

از نخستین روزهای شیوع کرونا در کشور، بسیاری از واحدهای صنعتی در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی، بخشی از فعالیت های خود را به مقابله با ویروس کرونا با اقداماتی نظیر تولید تجهیزات حفاظت فردی اختصاص داده اند؛ به همین منظور فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران امروز سه شنبه، در سلسله بازدیدهای خود از این واحدهای صنعتی، از گروه صنعتی پارس خودرو بازدید کرد.

 


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی که پیش از این نیز در دوران شیوع کرونا از خط تولید شرکت ایران خودرو و سایپا بازدید کرده است، به همراه جمعی از اعضای ستاد مقابله با کرونا در نشستی با مهندس مصطفی مدبر مدیرعامل شرکت پارس خودرو و جمعی از مسئولان این شرکت دیدار و گفت و گو کرد.

 

 

در این نشست ابتدا مدیر عامل شرکت پارس خودرو ضمن معرفی تاریخچه و ساختار این شرکت به بیان توضیحاتی درباره وضعیت و عملکرد این شرکت صنعتی پرداخت و در ادامه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه مقابله با کرونا در این واحد صنعتی ارایه کرد.

 

سپس دکتر زالی و هیئت همراه از بخش‌های مختلف این شرکت صنعتی نظیر بخشهای ستادی و تولیدی، واحد تولید ماسک بازدید کرده و همچنین نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در این گروه صنعتی را مورد بررسی قرار دادند.

 

در بازدید از واحد تولید کننده اقلام حفاظتی و بهداشتی شرکت، مسئول این واحد توضیحاتی درخصوص نحوه فعالیت این واحد ارایه داد.

 

در این سالن که تعدادی از کارگران به تهیه اقلام حفاظتی و بهداشتی نظیر ماسک و شیلد می پردازند، در ابتدا پارچه های مخصوص یکبارمصرف برای تهیه ماسک دو لایه و تا زده و برش می خورد سپس کشدوزی، فنرگذاری شده و بسته بندی شده و در داخل دستگاه با اشعه ضدعفونی می شود.

 

به گفته مسئول این واحد؛ تاکنون ۱۲۰ هزار ماسک در این واحد برای مصرف کارکنان شرکت پارس خودرو تولید شده و در اختیار کارکنان قرار گرفته است.

 

به گفته مدیرعامل شرکت پارس خودرو از ابتدای شیوع بیماری کرونا شیفت های کاری این مجموعه کاهش یافت و پس ازبارگشایی مجدد خط تولید نیز با رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی کارکنان به فعالیت پرداخته اند و کارکنان به صورت روزانه از نظر بیماری مورد ارزیابی و غربالگری و تب سنجی قرار می گیرند.

 

 از دیگر اقداماتی که در این شرکت خودروسازی به منظور کنترل و مهار بیماری کرونا انجام شده است، علاوه بر استفاده تمامی کارگران از ماسک و دستکش و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی، می توان به ضدعفونی سالن های تولیدی و ستادی، تب سنجی، غربالگری، توزیع اقلام حفاظتی بهداشتی بین کارکنان، ضدعفونی روزانه  بخش های مختلف نظیر سرویس های ایاب و ذهاب،رستوران ،آسانسور،رختکن، ابزار، مه پاشی محوطه و سالن ها و اطلاع رسانی بهداشتی اشاره کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع