Speaker 1

دکتر زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از بستری 520 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های استان تهران در 24 ساعت گذشته خبر داد.

 


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران  در گفت و گوی زنده بخش 18.30 شبکه تهران و شبکه خبر از بستری 412 بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و 108 بیمار جدید کرونایی در بخش های مرافبت ویژه در 24 ساعت گذشته در بیمارستان های تهران خبر داد که در مجموع نسبت به روز گذشته 7.9 درصد افزایش داشته است .

 

دکتر زالی  افزود:  7 درصد از مراجعان سرپایی به بخش های بهداشتی ود رمانی در 24 ساعت گذشته نیاز به بستری در بیمارستان داشتند که نسبت به روزهای گذشته رشد داشته است وهمچنین شاهد رشد 6 درصدی مجموع بیمارانی هستیم که به بخش های سرپایی مراجعه کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  به دلیل تغییرات آمار مبتلایان روز گذشته در نامه ای شش بندی به ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار اعمال محدودیت های جدید سخت گیرانه در استان تهران شدیم و امروز نیز در معیت استاندار تهران در وزارت کشور حضور یافته و به تبیین دلایل و مستندات لازم برای اعمال این محدودیت ها پرداختیم  که مورد بحث قرار گرفت.

 دکتر زالی با بیان این که طبیعتا متناسب با شرایط  تهران و تغییرات ایجاد شده الگوی نوینی در زمینه مداخلات اعمال خواهد شد، یادآور شد محدودیت ها طبق مصوبات ستاد ملی در هر استان ویا شهرستان حدود یک هفته اجرا می شود و در پایان آن هفته تحلیل و آنالیز آمارها صورت می گیرد و براساس استمرار، تعمیق و یا تقلیل مداخلات محدود شونده تصمیمات مقتضی گرفته می شود. 

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران پیشنهاد اعمال محدودیت های جدید در شهر تهران متاثر از تغییرات آماری صورت گرفته در طول هفته اخیر در وضعیت مبتلایان، مراجعان به بخش های بهداشتی ودرمانی، بستری شدگان و مرگ و میر است.

دکتر زالی افزود: محدودیت ها براساس تصمیمات ستاد ملی ابلاغ می شودو به مدت یک هفته اجرا می شود و در پایان یک هفته وضعیت آماری در تهران و یا هر شهرستان دیگری  مورد تحلیل و آنالیز قرار می گیرد و براساس آن ستاد ملی کرونا مجددا در خصوص استمرار ، تمدید و یا تشدید محدودیت های پیشنهادی تصمیم گیری خواهد کرد.

به گفته دکتر زالی محدودیت در خصوص تردد در سطح شهر، برگزاری مراسم و اجتماعات نظیر مجالس عروسی و عزا،  محدودیت در ساعات کاری و تقلیل ظرفیت های کاری از جمله پیشنهادات ارایه شده بوده است که به محض ابلاغ ستاد ملی؛ ساز و کار اجرایی آن در تهران اعمال می شود.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع